Atestiranje plinske instalacije step by step

Mozda bas netko ima nesto vam treba, ili obrnuto...ovo je topic gdje mozete postavljati upite i nabrajati sve sto imate na "lageru"...sve u cilju lakse komunikacije....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,BORKO,Moderatori

Greys
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Seat Ibiza, 2008g., 1.4., 16v
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Kontakt:

Re: Atestiranje plinske instalacije step by step

PostPostao/la Greys » 18 sij 2009 17:47

Mozda netko zna ime i broj telefona firme gdje se na području Osijeka može izvagati auto? Hvala
SEAT IBIZA 2008. 1.4, 16v + LPG

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 18 sij 2009 18:59

Greys je napisao/la:Mozda netko zna ime i broj telefona firme gdje se na području Osijeka može izvagati auto? Hvala

Kairos d.o.o
- centrala (031) 250 030
- telefaks (031) 298 760
- mobitel (098) 223 272
- mobitel (098) 1692 237
- mobitel (098) 9956 661
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

Greys
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Seat Ibiza, 2008g., 1.4., 16v
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Kontakt:

PostPostao/la Greys » 18 sij 2009 23:56

hvala hvala
SEAT IBIZA 2008. 1.4, 16v + LPG

absolute
Novi Korisnik

PostPostao/la absolute » 20 sij 2009 11:39

Pozdrav

Zahvaljujem Wonderu na iscrpnim podacima:)
ISKRENO se nadam da postoji lakši i jeftiniji put, prije je bila neka caka da inspektor može lično ispitat bez skidanja boce i to je to STVARNO se nadam da to još vrijedi pa ako neko ima broj od takvog inspektora???

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

PostPostao/la Security » 20 sij 2009 20:08

absolute je napisao/la:Pozdrav

Zahvaljujem Wonderu na iscrpnim podacima:)
ISKRENO se nadam da postoji lakši i jeftiniji put, prije je bila neka caka da inspektor može lično ispitat bez skidanja boce i to je to STVARNO se nadam da to još vrijedi pa ako neko ima broj od takvog inspektora???

Khm,Khm nisam siguran ,al mislim da je u Požegi.. :cop:
Dvaput mjeri,jednom reži...

bajki
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Peugeot 307, 1.6
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

PostPostao/la bajki » 03 vel 2009 12:36

Ja se malo raspitivao za tlačnu provjeru boce, jer mi to slijedi prije registracije i izgleda da je to trenutno dosta veliki problem za obaviti. Majstor mi kaže da je problem u tome što to radi firma iz broda TUV Croatia, koja šalje svoje djelatnike tamo gdje treba obaviti tlačne probe. Problem je u tome što taj izlazak naplačuju 3500 kn + trošak po kilometru, što znatno poskupljuje tlačnu probu boce. On je uvjerene da takav način tlačne probe nemože dugo opstati, već će se nešto morati mjenjati.
Imali netko neka nova saznanja oko tlačnih proba?

macak
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Fiat
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato LCS

PostPostao/la macak » 03 vel 2009 22:40

Izracunaj malo, mozda ti je cak i jeftinije zamijeniti bocu.

Vlasta.A
Novi Korisnik

PostPostao/la Vlasta.A » 04 vel 2009 20:34

bajki je napisao/la:Ja se malo raspitivao za tlačnu provjeru boce, jer mi to slijedi prije registracije i izgleda da je to trenutno dosta veliki problem za obaviti. Majstor mi kaže da je problem u tome što to radi firma iz broda TUV Croatia, koja šalje svoje djelatnike tamo gdje treba obaviti tlačne probe. Problem je u tome što taj izlazak naplačuju 3500 kn + trošak po kilometru, što znatno poskupljuje tlačnu probu boce. On je uvjerene da takav način tlačne probe nemože dugo opstati, već će se nešto morati mjenjati.
Imali netko neka nova saznanja oko tlačnih proba?

Da firma je iz Sl. Broda.... broj na koji se moze nazvat je 035-400-590 oni kazu gdje je kome najblize da dođe, a ima u Zg, "Pastor" servis gdje dolaze iz broda i tamo je br: 01-36-36-455.
Ja sam zvala u ponedjeljak i receno mi je da ta provjera boce s PDV-om dode 430kn jedino sto bocu treba majsor skinut i s certifikatom i ostalim papirima se dolazi na provjeru

Vlasta.A
Novi Korisnik

PostPostao/la Vlasta.A » 04 vel 2009 20:37

macak je napisao/la:Izracunaj malo, mozda ti je cak i jeftinije zamijeniti bocu.

Nova boca s postavom dođe oko 2000kn tj. ovisi koliko je boca velika ja mislim, za nas Polo i bocu od 39l je 1900kn.

bajki
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Peugeot 307, 1.6
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC

PostPostao/la bajki » 05 vel 2009 08:19

Da, to je cijena tlačne probe boce. U Zagrebu je vjerovatno slučaj da se skupi puno više boca nego u Osijeku, pa onda izlazak tih iz TUV Croatia ne utjeće puno na cijenu.
Ako ništa drugo bolje otići u Zagreb na tlačnu probu, nego po ovim cijenama to obaviti kod nas.

macak
Autoplin senior

PostPostao/la macak » 05 vel 2009 11:18

To je nesto prevelika cijena za novu bocu. Kostala me zamjena boce cca 900 kn - boca od 80 lit i rad. Za slucaj da je toroidoalna boca rekli su mi da ne bi sve preslo cca 1400 kn. Tako da cijena koju si navela zvuci pretjerano.

I provjera boce ako kosta koliko je receno - majstor ce jos uzeti dosta za montazu i demontazu, naplatiti ce i izjavu za testiranje, na tehnickom jos ode 250 kn za nove dokumente i ostalu papirologiju. I na kraju cijena slanja boce do mjesta testiranja. Na kraju ce biti dobro ako se prode ispod 1500 kn, a to po meni nema smisla raditi kada se moze dobiti nova boca za tu cijenu - naravno ovisi o servisu i treba naci neki koji ima razumne cijene.

Vlasta.A
Novi Korisnik

PostPostao/la Vlasta.A » 05 vel 2009 12:56

[quote="macak"]To je nesto prevelika cijena za novu bocu. Kostala me zamjena boce cca 900 kn - boca od 80 lit i rad. Za slucaj da je toroidoalna boca rekli su mi da ne bi sve preslo cca 1400 kn. Tako da cijena koju si navela zvuci pretjerano.

1900kn boca+majstor i meni to izgleda puno ali jos nisam dobila a ni saznala gdje bih mogla jeftinije to obavit... A gdje i kakva je to boca za 900kn? Koja dolazi umjesto rezervnog kotaca ili?

Da, to je cijena tlačne probe boce. U Zagrebu je vjerovatno slučaj da se skupi puno više boca nego u Osijeku, pa onda izlazak tih iz TUV Croatia ne utjeće puno na cijenu.
Ako ništa drugo bolje otići u Zagreb na tlačnu probu, nego po ovim cijenama to obaviti kod nas.

U Zg se trebas upisat i kad skupe odreden broj dolaze iz Sl.broda... pa tebi je blize otic u SL.Brod nego u Zg samo nazovi na onaj broj i sve ce ti reci

macak
Autoplin senior

PostPostao/la macak » 06 vel 2009 10:09

Boca koju imam je cilindricna, to je standardna boca koja se montira u bunker, zauzme nesto mjesta, ali prednost je da se ima rezervna guma. Boca umjesto rezervnog kotaca po iskustvima nije u svim slucajevima najbolje rjesenje, a dosta je bilo i problema s njima u radu zbog plitke i siroke konstrukcije. Jos jedan veliki minus je mala kolicina plina koja stane zbog ogranicenog prostora. Tako da bez obzira na gubitak bunkera, po mom misljenju je bolja klasicna cilindricna boca - a i jeftinija je.

Ja sam ugradivao kod Boyskog, on je u Istri, web http://www.boyski.hr/

Covjek odlicno radi, nema zamjerke na njegov rad :mrgreen:

Ne znam kolika cilindricna boca bi ti stala u Polo, ali najbolje nazvati i raspitati se. Jeftinije bi bilo sigurno od toroidoalne boce, a i stalo bi dosta vise plina kod punjenja.

miroslav
Autoplin veteran
Kontakt:

PostPostao/la miroslav » 13 vel 2009 10:34

U HUNP (hrvatska udruga za ukapljeni naftni plin) danas je važan sastanak upravo po pitanju tlačne probe.Pošto ču biti nazočan na tom sastanku molim za malo strpljenja jer nakon tog sastanka na kojem će biti i predstavnici TUV Croatia,CVH,Ministarstva prometa,Gospodarske komore,Udruge za zaštitu potrošača,HAK-a i drugih, sve će biti puno jasnije a možda se i izborimo za propis koji već u Italiji dugo godina je na snazi a radi se o tome da je tlačna proba nepotrebna jer je na snazi zakon da sve boce za autoplin vrijede 10 godina bez tlačne probe a nakon toga se mijenjaju novima.Od ove godine talijani su taj period povećali na 15 godina a ja ću biti vrlo sretan ako se kod nas uopće tako nešto progura u pravilniku o ugradnji plina u automobile pa makar i na 10 godina.Nakon sastanka napisati ću par riječi o čemu se govorilo i što se odlučilo.

Security
Autoplin Master
Automobil koji vozite: Daewoo Nexia 1,5 55kw 97g.RIP-olways in my mind
Fiat Tempra 1.6 55 kw 94 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC _LCS od 2007 ,čeka na ugradnju

PostPostao/la Security » 13 vel 2009 10:41

, sve će biti puno jasnije a možda se i izborimo za propis koji već u Italiji dugo godina je na snazi a radi se o tome da je tlačna proba nepotrebna jer je na snazi zakon da sve boce za autoplin vrijede 10 godina bez tlačne probe a nakon toga se mijenjaju novima.

E ovo podržavam svim snagama,jedva čekam izvješće..
Stvarno je vrijeme da nešto krene na bolje. :icon_new:
Dvaput mjeri,jednom reži...

Natrag na “Dijelovi za automobile”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.