Atestiranje plinske instalacije step by step

Mozda bas netko ima nesto vam treba, ili obrnuto...ovo je topic gdje mozete postavljati upite i nabrajati sve sto imate na "lageru"...sve u cilju lakse komunikacije....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,BORKO,Moderatori

absolute
Novi Korisnik

Re: Atestiranje plinske instalacije step by step

PostPostao/la absolute » 23 vel 2009 15:02

pozdrav

Za g. MIROSLAVA

Kako je prošlo na satanku?

Jel se mora produživati atest nakon 5 godina ili smo usvojili Europu??

dmmondeo
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Hyundai Elantra
Marka i vrsta plinske instalacije: STAG 300,direkcija. Tomasseto isparivac, Valtek dizne.

PostPostao/la dmmondeo » 23 vel 2009 16:59

2. Izvanredni tehnički se ne radi niti se naplačuje. Kad ideš na atest, po pravilu bi trebao imati pun rezervar plina i benzina. Ovjera punioca plina za atest bi trebala biti isti dan kad je i vaganje, a opet vaganje nebi trebalo biti starije od deset dana kad ideš na atest. Ali to češ se dogovoriti sa čovjekom na vagi, u vezi težine. Pazi da ti ostane više od 385 kg između mase vozila i največe dopuštene mase u prometnoj, ako ti ne piše NDM u prometnoj imaš ju na pločici ili na naljepnici od auta. Tak da ti ne skinu jedno mjesto u autu. Ovjera punioca za tehnički pregled(redovni) ti vrijedi 30 dana.

melkiot
Autoplin junior
Automobil koji vozite: Fiat Bravo 1.2 16V
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini direkcija, sa bocom od 42l umjesto kotača.

PostPostao/la melkiot » 24 vel 2009 08:31

znači,ja bih trebao napuniti prvo pun spremnik plina, ovjeriti to, pa onda otici na vaganje?

ne kuzim zasto benzin tu ima veze..ja mogu napuniti i pun spremnik benzina, dok dodem do vage, vec je par litara potroseno

melkiot
Autoplin junior
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini direkcija, sa bocom od 42l umjesto kotača.

PostPostao/la melkiot » 24 vel 2009 09:20

melkiot je napisao/la:znači,ja bih trebao napuniti prvo pun spremnik plina, ovjeriti to, pa onda otici na vaganje?

ne kuzim zasto benzin tu ima veze..ja mogu napuniti i pun spremnik benzina, dok dodem do vage, vec je par litara potroseno

i idem sa rezervom,da ne izgubim sjedece mjesto

dmmondeo
Autoplin veteran
Automobil koji vozite: Hyundai Elantra
Marka i vrsta plinske instalacije: STAG 300,direkcija. Tomasseto isparivac, Valtek dizne.

PostPostao/la dmmondeo » 24 vel 2009 16:01

Ja ti kazem kako je zakonski. Pun spremnik plina i benzina. Samo pazi na onih 385 kg, da ostane toliko ili vise izmedu mase vozila i najvece dopustene mase, i sve ce biti u redu.
Da, napunis pun spremnik plina, dobijes zig u zuti karton i sa tim ides na vagu.

absolute
Novi Korisnik

PostPostao/la absolute » 28 vel 2009 15:38

pozdrav

Informacija

- dakle za novu bocu mi treba sa radom - cca 1500kn- 3 sata posla
-za skidanje, nošenje na atest, vračanje - cca 800kn -skidanje, odvoz, dovoz, montaža, vožnja sa benzinom svaki dan cca 70 km dok se ne riješi.

-dakle biram opciju za novu bocu ali nažalost trenutno je nemaju - pa čekam

melkiot
Autoplin junior

PostPostao/la melkiot » 02 ožu 2009 09:01

evo samo da kažem kako sam uspješno napravio atest i da ukratko opišem sve...

dakle, prijavio se za atest u CVH velika gorica...napunio spremnik plina, dobio štambilj na onaj žuti karton, i krenuo za Vg...tamo otišao na šljunčaru gdje za 60kn naprave vaganje automobila...

Došao u institut, platio 910 kn atest+20kn biljega, ostavio auto i otišao malo prošetati.Kada sam se vratio za 20 min, vidim da mi turiraju auto ko bleseav,odmah sam znao šta je..ne valja eko test na plinu...a lambda je nova, motor je pic pic...ništa, likovi me ne mogu pustiti,moram to riješiti..

Odmah sam otišao do Zg kod lika koji mi ugrađivao plin, on je spojio auto na dijagnozu, i vidio da se smjesa plina j**...presiromšna je...to mi sredio, otišao nazad do instituta, tamo su ponovno eko test napravili, kaze lik da je bolje, i da cu sad proči...

jedino mi još prigovorio što mi je spremnik od plina bio na pol pun...umjesto da sam napunio tamo u vg, ja ga punio u ivanicu, a do vg ima dosta km,pa se vec dosta potrosio...

Zovem drugi dan ujutro da vidim jel gotovi papiri, kaze zenska da sve gotovo i da sam i sluzbeno prosao...

Pa onda po papire, pa na tehnički, pa tamo sve naprave, pa opet na policiju nešto ovjeriti, pa opet na tehnički...Ma hrpa papirologije i gluposti ukratko..

Pozdrav!

gogo_2008
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Škoda Octavia 2, 1.6MPI
Marka i vrsta plinske instalacije: Landi Renzo Omegas
Od 06/08 70kkm

PostPostao/la gogo_2008 » 02 ožu 2009 09:34

Evo friških vijesti

http://www.monitor.hr/clanci/apel-vozacima-ugradnja-autoplinskih-sustava-samo-kod-ovlastenih-servisera/969/

...Poručuju i da je na sastanku u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva dogovoreno da se autoplinski spremnici od ožujka više neće naknadno testirati i ponovno certificirati budući da je prihvaćeno tvorničko jamstvo na 10 godina na autoplinske spremnike. roflmao :drinks:

Medic
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Mazda Premacy 1.8, Ford Focus N3
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaseto+stag 300 direkcija

PostPostao/la Medic » 02 ožu 2009 10:01

može pojašnjenje nama laicima. To znači da je i prvi atest nešto jeftiniji ili...?
Rally....do it sideways

miroslav
Autoplin veteran
Kontakt:

PostPostao/la miroslav » 02 ožu 2009 10:27

Vidim da već sve znate vezano uz tlačnu probu boce jer smo dali javno priopćenje a nije bilo ni na odmet da se budući korisnici autoplina upozore na moguće probleme kojih je do sada bilo isključivo zbog nestručne ugradnje i sumnjive kvalitete plinskih uređaja.
Što se cijene atesta tiče on ostaje do daljnjega kao i do sada ali radimo na izmjeni pravilnika u kojem ćemo izbaciti neke radnje kod atesta a sa time i smanjili cijenu samog atesta.

absolute
Novi Korisnik

PostPostao/la absolute » 03 ožu 2009 08:31

pozdrav

Samo da budem 100% siguran.
Dal to znaci da ako idem na regu 15.4 itrebam atest(5 godina) da u stvari ne trebam atest i da sam uštedio 1500 kn??:) Mislim sve to piše u onom članku ali jel zakonski definirano.?

lepus
Site Admin
Automobil koji vozite: Mercedes ML320
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
Kontakt:

PostPostao/la lepus » 03 ožu 2009 09:42

Jučer sam odmah zvao dečke na atestu i na tehničkom pregledu i oni nisu dobili nikakvo službeno priopćenje...no danas je novi dan.... :wink:
Vegetarijanac ...."riječ koju su indijanska plemena koristila za loše lovce na divljač"....

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 06 ožu 2009 10:08

evo informacija iz prve ruke.

jučer sam obavio sve u vezi tlačne probe boce.
dakle, tčalna proba u pastoru u zagrebu košta 350 kn + PDV, ukupno 427 kn.
ugradnja toro boce u ovlaštenom servisu je 200 kn i dobije se izjava BEZ dodatnog plaćanja.

to je 627 kn, može se dodati nešto love za potrošeni benzin.
dakle, ni blizu onim nebuloznim ciframa od preko 1 000 kn.

macak
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Fiat
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato LCS

PostPostao/la macak » 08 ožu 2009 21:04

Ponovno se vracamo na isto. Vjerujem da si ti u Zg pa ti to ne donosi dodatne troskove, ali ne zive svi u Zg i nije im sve na dohvat ruke. Ugradnja boce u servisu gdje ti ides kosta toliko, ali druge kosta razlicito. Ono sto treba shvatiti i razumjeti je da nije svima jednako po pitanju toga, ali naravno, lakse je gledati samo sebe i po tome ravnati sve ostalo... a objektivno gledanje situacije koje ukljucuje sve cinjenice nazivati nebuloznim.

I wonder
Auto expert
Automobil koji vozite: Renault Espace 2,0T MY 2008
Marka i vrsta plinske instalacije: BRC sequent 24

PostPostao/la I wonder » 09 ožu 2009 09:42

ma neeeeeee.
lakše je lupati u prazno, kak si ti dosad lupao.

da te podsjetim:
macak je napisao/la:Naravno, nije problem izracunati, pa gledaj brojke jer su to cinjenice. 488 kn tlacna proba, 427 kn demontaza i montaza, 200 kn izjava servisera o sukladnosti ugradene opreme za pogon na UNP, to dolazi na 1115 Kn ukupno, sa pdv-om. Da ne spominjem tih para dana voznje na benzin koji bi mene kostali jos dodatnih 200 kn. Znaci trosak mi je 1315 kn ugrubo + cekanje par dana + gubljenje 2 radna dana (sto jos dodatno papreno kosta, i ne samo u novcu).

A trosak zamjene boce sa novom je bio oko 900 kn. Stvarno ne znam gdje vidim ustedu.

nisi "pogodil" nijednu cifru.

tlačna proba je jeftinijia, serviseri ugrađuju bocu za 200 kn (pa neću ići kod najskupljeg!!!!!), izjava se ne plaća dodatno, 200 kn benzina!!!!! (a plina nebi ništa potrošil?).

ma nek ti bude.
u pravu si. bolje je i jeftinije je ugraditi novu bocu.

Natrag na “Dijelovi za automobile”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.