Početna » Autoplin » Serviseri za ugradnju autoplina

Započni novu temu Odgovori
Autor/ica Poruka
PostPostano: 18 kol 2008 19:19

Autoplin veteran
Autoplin veteran

Automobil koji vozite: Citroen Xsara 1.4i, 1998g - umrla :(
Citroen XM 2.0i 16v, 1995g
Marka i vrsta plinske instalacije: Xsara - BRC Sequent24.
XM - STAG300/Valtek.
UPOZORENJE SVIMA - izbjegnite reklamacije na ovom servisu ili se pripremite na covjeka koji bas i ne zna svoj posao i koji poprilicno fushari.

Moje iskustvo sa Cepelinom je takvo da vise tamo ne namjeravam voziti auto cak ni u vrijeme dok je jos pod garancijom (a toga ima jos preko godinu i pol). Radije cu platiti nekom da mi postela ako nesto ne radi, nego njima dati.

Konkretno, radi se o gosp. Darku koji je glavni za reklamacije. Vec jedno 3 puta sam vozio auto na servis da mi postelaju plin, prvo je bilo da ga on ne moze postelati, ali ce pokusati, nakon toga je auto iso losije nego kad sam ga ostavio. Rekao mi je da odem svom serviseru da mi sredi motor. Otisao sam svom serviseru, pa smo nesto sredili. Onda sam opet vozio u Cepelin, pa mi je opet rekao da on to ne moze postelati jer auto ne radi mirno i da je nesto do benzinskih injektora. Usput, cekao sam da bih dosao na red po 2-3 tjedna. Pa sam ga pitao da li on to moze pocistiti i uspio ga nekako nagovoriti da zaradi 500kn (mislim, doslovno sam ga morao nagovarati da mi to pocisti jer mi je servis u Rijeci, pa mi je malo daleko). I postigli - nista, i dalje on to ne moze postelati i onda je poceo sa time da treba postelati ventile, promjenit motor minimum-gasa i MAF senzor. U ovom trenutku, auto je radio katastrofalno i trosio 15L. Ajde calypso, ne budi lijen, idemo opet u Rijeku, lovim servisera dan prije nego je iso na godisnji (primio me preko reda), postelali ventile, zamijenili svjecice, provjerili motor minimum-gasa (sve je u redu), sumnjamo jos na MAF senzor, ali nismo imali rezervni da provjerimo. Opet ja na servisu u Zagrebu, jutros, i ovaj spojio kompjuter, nekako nesto postelo, auto sada kako-tako reagira na gas bolje nego prije, ali ga brate cuka u voznji katastrofa, ne mozes ni do 50 ubrzat vise.

I sad ono cudno... Vratio sam se natrag i rekao da mi auto cuka u voznji i da sam cuo da nesto negdje sishti i da bih zelio da to pogleda. E, onda je bio nevjerojatan ispad. Tip drzak, izdero se na mene pred klijentima da sto si ja mislim sto je on, da taj auto ne radi, da je auto smece, da je moj serviser idiot, da sam ja idiot, da sam previse kopo po internetu i prico sa jednim gospodinom koji mi je preporucio BRC, ma ne znam ni sam sto mi je sve izdijelio. Razmisljo sam da odem njegovom sefu i malo se potuzim, ali mislim da nista ne bih postigao. Na kraju sam uzeo mobitel i nazvao Thomgas koji su distributeri za BRC. Nazvao, popricao, decki rekli da navratim u Sesvetski Kraljevec, objasnili mi kako da tamo dodjem, i za 45 minuta sam bio kod njih.

Kako je ovaj post zapravo upozorenje na Auto Cepelin, necu puno pisati o Thomgasu, ali u svakom slucaju, decki su me srdacno docekali, ponudili kavom dok sam cekao, nabacili smo zafrkanciju. Kad je njihov covjek iz tehnicke podrske zgrabio auto, auto je nakon pola sata radio kao nikad do tada na plinu. Upozorio me da je lambda-sonda u komi i da ju treba promijeniti i postelao auto. Auto vozi isto kao na benzin, jos moram vidjeti koliko trosi, ali da trosi 9L, nije me briga vise, barem se mogu voziti. Zamislite kako je to cijelo ljeto provesti sa autom koji trosi 15L; pa svakih 3 dana sam bio na pumpi!!!

U svakom slucaju, pripazite na reklamacije u Cepelinu, covjek koji je zaduzen je uzasno neugodan i drzak, a stekao sam dojam i da zapravo ne zna tocno sto radi. Najlakse je poslati covjeka u piz*u materinu i reci mu da ti dovede auto koji radi savrseno, samo da se ne bi malo vise potrudio. Da sam ja tako kompjutere popravljao, ne bi daleko dogurao.

Pozdrav svima!
calypso

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 18 kol 2008 21:05

Autoplin senior
Autoplin senior

Automobil koji vozite: Mazda Premacy 1.8, Ford Focus N3
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaseto+stag 300 direkcija
Ja sam isto bio tri puta nakon ugradnje alio mi i dalje auto cuka kod ubrzavanja između dvije i tri tisuće okretaja.
Naravno...ne valjaju svjećice, kablovi...niš nevalja na autu po njima
JEL MI MOŽE NETKO POŠTELATI TO? Bio bi jako zahvalan. STAG 300 i tomaseto su u pitanju
Hvala

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 18 kol 2008 23:12

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Automobil koji vozite: skoda octavia 1.8t 20v
Marka i vrsta plinske instalacije: landi renzo omegas
zalosno je al to ti je kad zelis ustedit nekaj novaca

ja sam kupovo tyotu u salonu preko puta cepelina i lik veli konstantno isti auti na reklamacijama vika uvijek i svadanje

mislim ni auto tim nije bolji i oni vicu odmah bobine svjecice , naprave ti servis na plinu i nemres doc ni do benzinske jer nisu spojili nekaj i tak svagdje ima problema

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 19 kol 2008 01:51

Autoplin Master
Autoplin Master

Automobil koji vozite: Alfa Romeo 75 TS, Alfa Romeo 164 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini sekvencija
Zovi Thomgas.

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 19 kol 2008 14:00

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Imam slicna iskustva se retardima u Cepelinu samo na deranje na mene sam odgovorio j... matere svima pa su se smirili. Inace kod njih nema poslovnosti nego samo seljastvo pali kod njih. Nemaju pojma o poslu i neznaju nista napraviti. Kupio sam auto sa ugradjenim plinom kod njih pa sam bio osudjen na njih. Dakle preporuka zaobici ima nestrucnih servisa ali barem nisu bezobrazni kao ovi u Cepelinu!

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 24 kol 2008 20:48

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Automobil koji vozite: Peugeot 307 1.4
Marka i vrsta plinske instalacije: Autronic Mistral 2
Ja sam kod njih ugradio autronic mistral 2 u svoju 307-icu prije dvije godine ali se još natežem da naštelaju kak traba.Od prvog dana mi auto ne radi dobro,cuka,neprima gas,gasi se ,a da o pištanju chek lampice ne govorim .Već jedno vrijeme razmišljam da izvadim plin.

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 25 kol 2008 14:06

Autoplin veteran
Autoplin veteran

XM - STAG300/Valtek.
Nemoj vadit plin, odi u neki drugi servis da ti to postelaju. j** garanciju kod ovih mozgova (ja sigurno necu vise imat posla sa njima).

Raspitaj se malo na koji servis da odes da ti sloze to kako spada.

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 25 kol 2008 17:06

Autoplin Master
Autoplin Master

Automobil koji vozite: Alfa Romeo 75 TS, Alfa Romeo 164 TS
Marka i vrsta plinske instalacije: Tartarini sekvencija
mislim da Roadrunner zna dobrog majstora za Autornic. Po njegovoj preporuci poslao sma jednog čovjeka kojem je cepelin isto tako sfušao instalaciju i majstor mu je riješio problem.

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 26 kol 2008 09:17

Autoplin senior
Autoplin senior

Automobil koji vozite: Mazda Premacy 1.8, Ford Focus N3
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaseto+stag 300 direkcija
Evo baš mi se i frend jada da mu swift nikak nejde na benzin(nakon mjesec dana od ugradnje), gori ce lampica, na plin isto nekaj nacukava.....instalatera nemoram spominjat.
j** katastrofa.....stvarno da čovjek popizdi ode tam , sve ih nalupa i pošalje sve moguće inspekcije pa nek ih zatvore. Ko im je dao licencu da mi je znat

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 26 kol 2008 21:26

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Hvala ti Isus na informaciji .Jel to moguće da postoji netko tko zna naštelat kak treba Autronic.Roadrunner bio bih ti zahvalan da mi pošalješ na p.p ime majstora i kontakt telefon.Ako treba otišao bi iz Zaprešića do Durovnika samo da se konaćno mogu normalno vozit.

posting.php?mode=reply&f=14&t=1378#
:please:

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 03 ruj 2008 17:34

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Promjenom plinskog kompjutera sve je došlo na svoje.Nije on radio po meni od prvog dana ugradnje.Vukli su me cijelo vrijeme za nos ,govorili da promjenim lambdu, step motorić,čišćenje injektora,promjena kablova,svijećice.dobro da sam se pravio gluh,jer koliko bih novaca potrošio bezveze a ništa se nebi riješilo.nego sad kad mi je istekla nedavno garancija kao iz topa mi vele a da to je sigurno kompjuter koji me došao 1700

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 03 ruj 2008 18:20

Autoplin veteran
Autoplin veteran

XM - STAG300/Valtek.
Ma oni su idioti, razmisljam da ih nazovem i hebem im sve po spisku. Da je po njima, morao bih promijeniti sve zivo i nezivo na autu, tako je i meni onaj blesan Darko govorio da odem cistit brizgaljke (pa sam potrosio 500kn kod njih da mi to pociste), pa onda da mi ne valja motoric ler gasa, pa da ne valjaju kontakti na potenciometru (koje je pocistio kako je rekao), pa onda da mi je MAF senzor (za koji je ispalo da uopce nemam, nego imam samo MAP), pa ovo, pa ono...

Na kraju, doso u Thomgas, odma su skuzili da ne valja lambda jer daje cudne vrijednosti (umjesto 0-1000mV ona je davala 250-350mV)... I svejedno i sa tako zeznutom lambdom su mi sredili auto. Na kraju, promijenio lambdu, dosao da mi postelaju, jos smo neke stvari dodatno podesili (pokazivac kolicine plina u tanku) i auto sad radi super... Jos su mi preporucili da bi trebalo smanjiti dizne ili nesto na tom dijelu (uglavnom, nesto sto je tidala smislio), pa eto, kako po svemu sudeci ipak necu prodavati Xsaru, izgleda da cu ic da mi srede i te dizne... :)

Eh, da, tek sam nekidan skuzio... Idioti u Cepelinu mi nisu ugradili sve od BRC-a kako sam trazio, vec su stavljali nekakve Tomasetto gluposti (ventil na spremniku, plovak i stajaznam sta sve ide od toga)... Majkemi, dodje mi da im dodjem dole i hebem im sve po spisku, ili u najmanju ruku da ih prijavim na onu emisiju 'Potrosacki kod', pa da vidimo tko ce koga zajeavat... :pullhair:

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 03 ruj 2008 18:37

Novi Korisnik
Novi Korisnik

calypso imaš praf u vezi potrošačkog koda i zaštiti potrošaća.Znaš li kak sam sretan sad kad mi auto radi normalno nakon 2g. ,sad mi je pravi gušt i vozit ga ,kasno sam se aktivirao na forum da bih te mogao odgovorit od CEPELINA.Poradimo na tom da nitko na ovom forumu ne napravi naše greške.Pozdrav

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 03 ruj 2008 23:40

Autoplin veteran
Autoplin veteran

XM - STAG300/Valtek.
Vjerujem da si sretan. :drinks: I ja isto tako, auto napokon vozi bez problema. U svakom slucaju, u ovom threadu se dosta toga loseg reklo o Cepelinu, tako da bi bilo dobro da svi koji dodju pogledati gdje ugraditi imaju na umu da kod Cepelina ne idu.

Zadnja izmjena: BORKO; 04 ruj 2008 01:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
brisanje nepotrebnog citata, radije stisnite ODGOVORI, nego CITIRAJ

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 11 ruj 2008 00:05

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Automobil koji vozite: Mercedes 190e
Marka i vrsta plinske instalacije: Tomaset
Ja sam ugradio plin na mercedesa 190e kod njih i prokleo sam dan kad sam otišao tamo.
Prvo su mi kod ugradnje otkinuli gumu na fergazeru i nosač gornjeg dijela lonca gdje se nalazi zračni filter.Sve su to podigli za otprilike 10 cm tako da mi sada "tanjur" sa zračnim filterom udara od haubu.
Auto je prije ugradnje palilo ko mina sad mi treba 10 minuta verglanja da upali.
Na uzbrdici auto crkava a po ravnom trećom brzinom jedva 50 na sat a prije sam išao 120 ko od šale.
Kad sam im otišao da reklamiram rekli su da to nije do njih nego do paljenja.
Zatim sam kupio nove kablove za svjećice novu razvodnu kapu i platine novu gumu za fergazer i novi nosač i sve su mi to u drugom servisu zamijenili i tada su mi rekli da mi je cepelin ugradio Tomaset plin koji ne ide na moje vozilo jer su mu ugradnjo prepolovili dovod zraka na fergazeru i auto nema snage da vuče.
Opet sam otišao kod cepelina i rekao im to što mi je rečeno u servisu međutim tamo su me napali (dva tipa vjerojatno su braća) tj vlasnici radnje i ja sam morao otići jer sam vidio da ću još i dobiti batine.Sad ne znam što da radim?Postoji li zakon za ovakve prevarante?
Ljudi nemojte ići kod njih to su teški kriminalci ja vam jamčim da tko kod njih ode pokajat će se debelo.

LJUDI da nastavim sagu o cepelinu.
Danas sam bio u autoklubu Sigetu na atestu plina.Uredno sam platio cca 1100kn i saznao sljedeće:
Auto mi nije prošlo atest jer mi je CEPELIN ugradio potpuno pogrešnu vrstu plinskog uređaja.
Moj mercedes ima katalizator i lambda sondu a oni mi ugradili plinsku instalaciju za auta bez lambda sonde.
Sutra idem kod njih zadnji put pokušati kulturno riješiti ovu situaciju,ako me opet ne budu slušali zovem državnu inspekciju ,zovem novinare za koje mislim da će to iskoristiti za "mastan" članak.
Ovim putem poručujem svima koji su kod CEPELINA ugradili plin:
JESTE LI IŠLI NA ATEST?

Vrh  
Odgovori 

Započni novu temu Odgovori

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum(o)Bir:  

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.