LPG svjećice

Druženje uz općenita pitanja i komentare.....

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

Tomazzo
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Merc

LPG svjećice

PostPostao/la Tomazzo » 13 sij 2016 12:41

Pozdrav svima, :icon_new:

zanima me ima li smisla kupovati LPG svjećice ili ne?
Koja je točno njihova karakteristika,tj. u čemu su bolje od običnih svjećica?

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

Re: LPG svjećice

PostPostao/la hgzg » 13 sij 2016 14:11

...vjerojatno ćeš dobiti i drugačiji odgovor od mojeg, no na tvoje pitanje odgovaram sa NE. Iskustvo govori kako je svijećica koju tvornica preporučije dobra, pogotovo ako između preporučenih (dozvoljenih) modela postoji model sa JEDNOM elektrodom. Na nekim automobilima (sa razmakom elektroda većim od 0,8 mm) preporučljivo je tvornički propisan razmak smanjiti za cca 10% u svrhu "čuvanja" bobina, VN kablova, lulica...

LPG kao gorivo teže je upaljiv od benzina, a smjesa LPG-zrak bolji je izolator od smjese benzin-zrak. U teoriji "plinska svijećica" trebala bi osigurati "sigurnije" zapaljenje smjese u "otežanim uvjetima" (koji su posljedica korištenja LPG-a kao goriva). Jedan od istaknutijih proizvođača "plinskih svijećica" je BRISK:

http://www.briskracing.com/brisk-racing-lgs-spark-plugs

...zanimljivo kako za moj auto jedna svijećica od BOSCH-a košta cca 200 kn, a Briskova cca 50 kn........ ponešto govori i razlika u cijeni roflmao

Tomazzo
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Merc

PostPostao/la Tomazzo » 16 sij 2016 20:01

Hvala ti na odgovoru.
Meni motor sasvim dobro radi na tvorničkim svječicama,tako da neću sada ulaziti u bezpotreban trošak....

:drinks:

corsa d
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Opel Corsa D 2012
Marka i vrsta plinske instalacije: Zavoli

PostPostao/la corsa d » 26 vel 2018 05:33

Sa tvornicki propisanim svjecicama (ser.interval zamjene = 60.000km) je pocelo trokirati poslje 30.000km. Htio sam jih zamjenit za LPG svjecice ali kad sam vidio cjenu...... najjeftinije (Brisk) su 25€/kom i traze zamjenu nakon 15.000km, dakle 1 interval zamjene ulja a to je svakih 5-6mjeseca.... dakle to bi me kostalo 100€(mislim da oko 700kn?) samo svjecice. Sad svakih 15.000km kupim nove najobicnije i najjeftinije svjecice za 14€/4kom (20kn), mislim da je Denso, i sve radi bp :clap:

Natrag na “Automobili i autoplin općenito”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.