Početna » Autoplin » Dežurni serviser

Započni novu temu Odgovori
Autor/ica Poruka
PostPostano: 07 ruj 2011 11:28

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Automobil koji vozite: Audi 80 quattro 1988 g.
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato
Pozz drugari,
Imam veliku muku s mojm ljubimcem. Naime, posle servisa (zamenjeni su: ulje, zupcasi, klinasti, filteri za vazduh i ulje, kapa, ruka i svecice), auto na benzin "ujeda" kako ide, s tim da sam mu sipao i 3/4 rezervoara + aditiv za ciscenje , ali na plin zeza, ne vuce uopste, na 2000 obrtaja lagane voznje pomalo secka, gusi se, kao da vucem neki teret, hoce i da se ugasi. Prilikom starta moram preko 2000 obrtaja da ga gazim da se ne bi ugasio.
Kada prikocim (na semaforu npr.) i zelim da nastavim voznju u drugu brzinu, isti krece da se gasi pa moram preko 2000 obrtaja da gazim

Uradio sam i generalno sredjivanje na plinskom uredjaju (zamenio el.ventil, membrane i filter) u pitanju je lovato uredjaj.
Lepo pali i super radi na ler, samo voznja je i dalje ocajna.

Nigde ne vuce vazduh, majstor za plin je na uredaju pokusavao da ga nasteluje, ali kaze da ne moze da mu poveca dotok plina ( to je valjda onaj ventil na crevu) i salje me kod mehanicara. Mehanicar kaze da je sve u redu sto se tice mehanike jer na benzin radi extra. I tako me vrte u krug.

Molim vas spasi te me, osecam da ce srcka da me strefi!!!

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 07 ruj 2011 11:42

Autoplin Master
Autoplin Master

Automobil koji vozite: Renault 5 Campus, LPG
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato/BRC na karburatoru
Ajde, za pocetak, pogledaj pravila ponasanja na forumu i predstavi se gdje je to predvidjeno.

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 07 ruj 2011 11:52

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Sredjeno druze, i izvini, bas me je uhvatila frka zbog mog problema (traje vec 30 dana), dodje mi plakati :(

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 07 ruj 2011 13:38

Autoplin ekspert
Autoplin ekspert

Automobil koji vozite: ford focus 1.6 16v 99g.
fiat doblo kargo 01g. 1.9 naftara
Marka i vrsta plinske instalacije: focus-lovato smart
Ako si sarnuo odakle si mogli bi da te uputimo majstoru koji bi mogao da resi problem. Posto si bio kod nekog "majstora", i on nije otstarnio problem, ondak resenje je drugi majstor. Nesto nije odradjeno kako treba i zato tako se ponasa auto. Mislim da cemo dugo vreme resavati kvar ovako online, a kako vidim ti si pri kraju zivaca :).

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 07 ruj 2011 14:20

Novi Korisnik
Novi Korisnik

He he he, sredjeno je i to, nov sam na forumima, do sada sam samo citao postove, ali sad vidim koliko je forum mocna stvar
A nisam nervozan, to sam bio pre 15-tak dana, sad sam na samrti :(

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 07 ruj 2011 23:39

Site Admin
Site Admin

Automobil koji vozite: Opel Vectra 2.0 i, 85 kw, 1995 god,305 000 km (01.02.2013)
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato direktno ubrizgavanje...do sada sam na plinu prešao 200000 km, a imam u planu jos 10x toliko...:)
1.Da li si imao detonacija?
2.Kako je majstor ustanovio ispravnost K-glave?

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 08 ruj 2011 01:32

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Nisam imao detonacije, a K-glavu je podesavao majstor koji je bio na obuce za vag automobile u Nemackoj (naravno na obuci je bio kad je bio mlad) + posedje uredjaje i neke velike masine za dijagnostiku starijih automobila (sa sondom ili crevom u auspuhu)

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 08 ruj 2011 07:16

Dežurni serviser
Dežurni serviser

Automobil koji vozite: BMW 735i E32
Marka i vrsta plinske instalacije: Landirenzo,
direktno ubrizgavanje
Kad je ugrađen plin?
Da li je taj auto prije išao dobro na plin?
Koliko ima crijeva koje vode od isparivača do usisa?

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 08 ruj 2011 21:08

Autoplin ekspert
Autoplin ekspert

Automobil koji vozite: Audi:
A4Q-3.0, S6 2.2 T, VW T3 1.9,
svi na LPG

imao (i šarafio po njima):
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30v, 100 2.0E svi bili "otrovani" LPG-om
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...
........evo posta za mene roflmao roflmao roflmao roflmao roflmao

.......koji je motor u autu (1.8, 1.9, 2.0, 2.3)??, četiri ili pet cilindara -koja je slovna oznaka motora? ima li auto (ispravne) katalizator i lambda sondu?

Postavi na forum par slika sadržaja pod haubom i ako ti "šrafinciger" nije stran, sva je prilika da ćemo rješiti problem on-line!

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 09 ruj 2011 18:07

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Evo mene, nisam imao vremena da se javim zbog posla (radio sam 25h dnevno), pa vam se izvinjavam.
Slike cu najverovatnije postaviti sutra, a sto se tice auta, u pitanju je Audi 80 QUATTRO, 1988 god., 82kw, 4 cilindra, 1781 cm3, DZ je oznaka motora, K-glava je mehanicka (crna, a ne bela), Katalizator ima, i mislim da je ispravan jer na benzin ide vise nego extra, a Lambda sondu mislim da nema, ali nisam siguran. Lovato isparivac (vakum, sa crevom. a ne onaj sa el. ventilom na sredini).

Od rasprsivaca do grane idu 2 creva, jedno sa onim ventilom za povecanje plina, a drugo od sredine rasprsivaca pa do grane, to drugo crevo nema nikakav ventil.

Da napomenem da mi je pre zamene kaisa, filtera auto extra isao na plin (potrosnja 10-12 u gradu i oko 8.5 na otvorenom) palio je i na -25 ujutru iz prve :(

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 09 ruj 2011 22:32

Autoplin ekspert
Autoplin ekspert

Automobil koji vozite: ford focus 1.6 16v 99g.
fiat doblo kargo 01g. 1.9 naftara
Marka i vrsta plinske instalacije: focus-lovato smart
To drugo crevo sto nema ventil na njega je mnogo bitno gde ide. Aparat u ruke i slike na forum - neznam u NIs koga da preporucim :).

Vrh  
Odgovori 
PostPostano: 29 stu 2011 21:09

Novi Korisnik
Novi Korisnik

Pozz drugari, izvinjavam se sto se nisam javljao i sto nisam postavio slike. Bio sam na privremenom radu u Italiji (moleraj i knauf), vratio sam se pre par dana i sad imam malo vise para da ulozim u mog ljubimca. Dok nisam bio brat je vozio auto kod nekog njegovog majstora za plin koji je ustanovio da je membrana rasprsivacu "mrtva" (a remont sam bio radio skoro), ali mu se pojavio novi problem.... LER gas kad je hladan. Tek posle predjenih priblizno 10km pocinje da radi normalno. Super ide, vuce kao lud, ne trosi mnogo. Na benzin (posle aditiva) je sad jos bolji, pali i ujutru kad je minus iz prve.....
Znaci please ako neko moze da mi pomgne ovo s lerom, znaci samo kad je hladan zeza, kasnije kad se zagreje extra radi....!!!
p.s. Sutra ubacujem slike "ispod haube" :)

Vrh  
Odgovori 

Započni novu temu Odgovori

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Forum(o)Bir:  

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.