Gašenje prilikom kočenja

Topic u kojem "dežura" naš glavni serviser, rješava probleme i daje savjete.Na svako pitanje odgovara se isti dan...

Moderatori/ce: IVAN LPG1,I wonder,gogo,hgzg,virion,tidala,kerting,Moderatori

oreskovic1
Novi Korisnik
Automobil koji vozite: Grand Cherokee 2005, 5,7 hemi

Re: Gašenje prilikom kočenja

PostPostao/la oreskovic1 » 13 pro 2018 11:26

ajmo redom:)
naravno da je automatik, pa takve mašine teško da su na šaltung:)

znači odvozio sam cca 80 km na benzin....za sada se nije ugasio.....zadnje što sam testirao je bilo na plinu....normalno prebacuje na plin nema trzaja, štekanja itd

on inače zna sa 600 obrtaja prilikom stajanja pasti na 400-500 obrtaja pa opet vrati nazad, tako je i kod brata bilo nevezano dali je na plinu ili bezninu, al nikada nije kod kočenja sa stajanjem(kada je opterećenje najveće) gasio se. To se dogodilo u mom mandatu. Nakon voženje na benzinu, opet mi je to napravio(na plinu) al se vratio, nije se ugasio, sada ne mogu procjeniti dali je to bilo 200-250-300 obrtaja, al se nije ugasio, vratio se nazad....ako se opet vrati to isto, onda ću ići dalje tražiti sa ler motorićem, klapnom gasa itd...

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 13 pro 2018 18:10

....ja ću pop******* napravi 200 km SAMO NA BENZIN - plina NEMA. Da li je lergas i crkavanje postalo (i ostalo) OK? za topao/hladan/mlak motor?.... Ako je ler sada dobar (nakon vožnje SAMO NA BENZIN) +95% vjerojatnosti da je samo plinska mapa loša. Odvesti auto kod plinaša da napravi novu kalibraciju i podešavanje u vožnji. Prije odlaska do plinaša voziti auto isključivo na benzin.

Ako ne želiš testirati vožnjom na benzin - saznaj kako (i da li se može) resetirati benzinska mapa (staviti LTFT i STFT na nulu), dijagnostikom, skidanjem kleme.... valjda postoji osoba koja to zna. U konačnici možeš i očitati pomak LTFT i STFT - vjerojatno su pomaknuti za više od 10% - što je signal za lošu plinsku mapu.

Ako nakon 200 km voženih SAMO NA BENZIN (nikakva testiranja na plin i slična sranja) i dalje nije OK lergas.. problem je u nečem "benzinskom" ISC, lambda.......

oreskovic1
Novi Korisnik

PostPostao/la oreskovic1 » 14 pro 2018 09:10

našao sam kako resetirati ECU na tvorničke, tako da ću to napraviti i onda opet voziti na benzin 50-80 km....
pa ćemo vidjeti dalje...

hvala na savjetima, javim povratno....moguće je da je loša plinska, al sumnjam jer je radio Ok 3-4 godine na plinu, a nije nova kalibracija rađena na servisu

200 km na benzinu si ne mogu priuštiti:)...da je problem na nečemu senzorskom izbacivao bi on odmah na auto dijagnostici, al nema ničega

Domba
Autoplin senior
Automobil koji vozite: Ford Focus MK II FL 1.6 Ti VCT LPG
Marka i vrsta plinske instalacije: Lovato
Kontakt:

PostPostao/la Domba » 15 pro 2018 00:09

Traži na dijagnostici LTFL i STFL. Idealno bi bilo da su oba na 0 ali to je jako teško. Trebaju biti manje od 10. Spoji dijagnostiku i na Topalović motor pogledaj na leru i na okretajima gdje vozis inače. Pogledaj na benzin i na plin. Idelno bi bilo u vožnji, dakle nađeš nekoga da vozi a ti gledaj. Ako na plinu divljaju brojke onda mapa ne valja.
Prvi Hrtvatski detailing forum: www.cro-detailing.com

oreskovic1
Novi Korisnik

PostPostao/la oreskovic1 » 30 pro 2018 23:36

Pogledam to pa javim....opet je isti simptom u pitanju i nije se popravio...narucio danas online dijagnostiku pa kada dode sve istestiram pa vidim pa javim

al cini mi se da nije do mape, nesto drugo je u pitanju

oreskovic1
Novi Korisnik

PostPostao/la oreskovic1 » 08 sij 2019 15:30

Našao sam dvije rupe(1-2 cm svaka) na air intake hose između kutije zraka(ne filtera) i klapne. Očistio klapnu i sada ću naručiti taj dio, naravno on je 130$, pa ako netko ima neki polovni na auto otpadu ili negdje pliz da javi. Ovaj stari sam zakrpao koliko sam mogao i očistio throttle body koliko sam mogao(bilo je dosta čađi) i usisnu cijev koliko sam mogao, a mogao sam jer ima fi80:), ko dimljak:):):):).

Mislim da je možda to, jer jutros prvi put nije divljao sa obrtajima a bilo je -2 stupnja.
Vidjet ćemo kako će se ponašati.

ps. još nije došla diagnostika pa ne mogu znati za long i short

hgzg
Autoplin ekspert
Automobil koji vozite: A6 2.7 biturbo

imao (i šarafio po njima), svi bili "otrovani" LPG-om:
Ford Granada: 2.8i turbo, 2.8i, 2,3 Audi: A6 2.8 30vQ, 100 2.0E, S6 2.2 T, A4-3.0 Q, VW T3 1.9
.
Marka i vrsta plinske instalacije: A4 LR Omegas, ostalo BRC u svim bojama i oblicima...

PostPostao/la hgzg » 08 sij 2019 16:29

...ako su te rupe bile između MAF-a (mjerača protoka) i leptira gasa (throttle body).... tada je to očiti razlog.... ako su rupe prije MAF... onda to nema uticaja na "divljanje" lera.

oreskovic1
Novi Korisnik

PostPostao/la oreskovic1 » 09 sij 2019 10:45

Kod njega ide filter, pa kutija zraka pa leptir, a između su spojevi....na kutiji je MAF, a rupa je bila između kutije i throttle body-a(gumeni spoj)....evo dva dana ni trzaj nikakvo padanje obrtaja ujutro

pa ćemo vidjeti kako dalje...ako može nekome pomoći sa istim simptomima, provjerite rupice prvo:):)

Natrag na “Dežurni serviser”

Trenutno korisnika/ca: hgzg i 9 gostiju.